Eternitate, te astept, ca o fiinta ce isi cauta inca propria luciditate.
- Dana Chichirita
- May 14
- 1 min read
Asteptam demult sa scriu ceva important.
Nu e deloc usor, sa fii om.
Dar cand esti, te simti atat de bine singur.
Asa si eu, doar ca imi lipseste ceva ce nu pot avea inca.
Si totul e etern la fel, pentru mine.
Si sunt fericita, singura.
Parintii si societatea e doar o lacrima pentru un pierdut.
Si nu ar fi fost acolo daca ar fi iubit.
Si ar fi fost mult mai usor pe acolo.
Si acum cauta-ma, ca nu gasesti decat reflexia ta.
Oriunde ma voi duce o sa fie aceeasi problema, integritatea, implicarea emotionala si darul divin.
Nu ma pot poticni cand totul e fals, si e fals pentru ca e ura, furie, invidie si alte 'nedreptati' ....
ce simpatici sunt unii in etern, se joaca de parca li s-ar cuveni doar lor.
Cand dumnezeu e cu d mare, Dumnezeu e real, asa ca emotiile mele sunt clare, si eternitatea la fel, ca si pomul de craciun impodobit, si instalatia merge bine.
Cetina e ravnita, nu e frumos, dar ce ar fi lumea fara un plangacios si o femeie neimplinita si plictisita.
Eu imi vad de frumoasele mele luminite, si coronita, ce nu e inca sus pe cap, dar sufletul o vede mereu.....
Si pot sa fac sa fie bine, dar ce folos cand oamenii nu au orgolii.....
.... si totul e nimic. get it?
Comments