top of page
Search

Un sarut

  • Writer: Dana Chichirita
    Dana Chichirita
  • Jan 13, 2023
  • 1 min read

E suficient sa realizezi unde esti, ai sau nu inima pentru un barbat.

Aveam si am.

Ce sa spun altceva decat, insamantare fericita :)

Doar ca e dificil sa intelegi cum se face ca zilele bune sunt rare in trecut si prezentul e periculos.

Si totusi vine acel moment cand vei realiza ca un copil e tot ce ai nevoie sa devii uman.

Da, am realizat demult ca am gresit, am stat prea mult, in speranta ca totul va fi mai linistit, mi-am dorit mult o pace pe care nici acum nu o am.

De ce?

Si, cine e vinovat?

:)

Nimeni, nici macar satana nu e vinovat ....

Iar oamenii sunt o faptura, greu de iubit in totalitate.

Asa ca imi iau inima la buzunar, cu aschiile de copac in piept si... imi iau sarutul inapoi.

Pentru ca e al meu si vreau o samanta, de om.


 
 
 

Recent Posts

See All
Putina paine

M-am trezit astazi cam tarziu, de la o vreme nu mai pot sa fiu lafaila dupa trezire, parca ceva ma obliga sa ma ridic, nu am nimic de facut dar nici sa stau nu pot. Si mi-as dori sa fac ceva, dar nu p

 
 
 
Ma suport inca

Sunt pe cale sa cedez, nu stiu in ce fel, dar sigur voi respinge ceva ce ma face sa renunt la mine. Nu te poti niciodata uita pe tine daca asta inseamna sa te lasi folosit total de cineva, in care nic

 
 
 

Comments


Post: Blog2 Post

Subscribe Form

Thanks for submitting!

0749521418

©2022 by artistry. Proudly created with Wix.com

bottom of page